Producenci

Wiodący producenci pomp ciepła sprzedający swoje urządzenia w Polsce:

 • Viessmann – Firma Viessmann jest wiodącym producentem całych systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych w świecie. Jako przedsiębiorstwo rodzinne, została założona w 1917 r., obecnie firma Viessmann na całym świecie zatrudnia 11 600 pracowników, obroty grupy Viessmann wynoszą 2,2 mld euro. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Buderus – Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, właściciel marki Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie. Dystrybuuje swoje produkty na całym świecie. Marka Buderus oferuje swoim klientom kompleksową ofertę systemów grzewczych o mocy od 2,5 kW do 1,85 MW. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Mitsubishi Electric – Mitsubishi Electric to jeden z największych producentów, sprzętu elektronicznego oraz elektrycznego, stosowanego w branży energetycznej, automatyce przemysłowej, systemach komunikacyjnych i informacyjnych, urządzeniach elektrycznych oraz domowych. Posiadają w ofercie powietrzne pompy ciepła split i monoblok.
 • Daikin – Od roku 1924 realizują ogromną pasję przezwyciężania stale zmieniających się wyzwań dotyczących powietrza, stając się wiodącym producentem sprzętu klimatyzacyjnego. Dostarczają wszystkim ludziom i regionom świata produkty wysokiej jakości oraz kompleksowe rozwiązania systemów, aby tworzyć komfortowe i ekologiczne środowisko wewnątrz pomieszczeń, wykorzystując ich innowacyjną technologię. Posiadają w ofercie pompy ciepła powietrze/powietrze, pompy ciepła powietrze/woda, hybrydowe pompy ciepła, pompy ciepła do cwu, pompy ciepła gruntowe.
 • Nibe – NIBE Energy Systems jest liderem w sprzedaży urządzeń grzewczych na Skandynawii, w Polsce oraz Czechach. NIBE Industrier AB jest notowana na giełdzie w Sztokholmie od 1997 roku. Firma NIBE-BIAWAR dołączyła do koncernu NIBE w 2000 roku, wprowadzając do swojej oferty odnawialne źródła energii, w tym pompy ciepła NIBE. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Sofath – to pionierska firma w zakresie geotermicznych pomp ciepła oraz lider na tym rynku od roku 1981. Dołączenie do grupy BDR Thermea działającej w sektorze grzewczym w Europie wraz z takimi markami jak De Dietrich, Remeha, BAXI, Ideal Standard czy Chappée, pozwoliło firmie Sofath  na umocnienie swoich środków technicznych oraz możliwości rozwoju. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe bezpośredniego parowania.
 • Hewalex – Firma Hewalex powstała ponad 25 lat temu. Od samego początku priorytetem firmy było zapewnienie wysokiej jakości i sprawności produkowanych urządzeń głównie kolektorów słonecznych, które w pierwszych latach istnienia firmy, niemal w całości trafiały na wymagające rynki Europy Zachodniej. Posiadają w ofercie powietrzne pompy ciepła split.
 • Galmet – to polska firma rodzinna działająca w branży grzewczej od ponad 35 lat. Jest jednym z największych producentów urządzeń grzewczych w Polsce, eksportuje swoje produkty do prawie 30 krajów świata. Firma Galmet jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce, ich centrum technologiczno – produkcyjne zapewnia  jakość i najwyższe standardy. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Junkers – to marka istniejąca już ponad 100-lat. Jest producentem nowoczesnych i energooszczędnych urządzeń przeznaczonych do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej – m.in. kotłów gazowych, przepływowych podgrzewaczy wody, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Wolf – firma istnieje od 1963 roku. W trosce o najwyższą jakość urządzeń, Wolf GmbH jako pierwsze przedsiębiorstwo w Niemczech, wprowadziło w branży, certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Wolf GmbH jest również pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na kotły grzewcze. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Vaillant –  Marka Vaillant na rynku polskim, pojawiła się w latach 90. XX wieku. Jako Grupa Vaillant działa od 1874 r. i po dziś dzień pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym. Oferta marki obejmuje solarne instalacje grzewcze, pompy ciepła, instalacje wentylacyjne dla budynków niskoenergetycznych. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Stiebel Eltron  – Początki firmy sięgają 1924 roku. Stiebel Eltron od 100 lat specjalizuje się w produkcji urządzeń grzewczych. W ofercie firmy znajduje się ponad 2 000 produktów z zakresu energii odnawialnej, dla wody użytkowej, klimatyzacji oraz ogrzewania pomieszczeń. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Alpha Innotec – Początki firmy sięgają 1998 roku. Marka Alpha Innotec, dzięki konsekwentnej polityce rozwoju, innowacjom, rozwiązaniom technicznym a także właściwym reakcjom na sygnały płynące z rynku wyrosła na jednego z wiodących producentów pomp ciepła. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Dimplex – Glen Dimplex istnieje od 1973 roku i obecnie jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. We wszystkich oferowanych systemach grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych, Dimplex wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Herz – Firma Herz to jeden z  najważniejszych producentów ekologicznych rozwiązań w zakresie pozyskiwania energii. Od ponad 30 lat Herz Energietechnik dostarcza  nowoczesne, wydajne, tanie w eksploatacji i przyjazne środowisku źródła ciepła. Są to  nowoczesne, bezobsługowe kotły na biomasę oraz  pompy ciepła. Posiadają w swojej ofercie pompy ciepła gruntowe.
 • Panasonic – firma powstała w 1918 roku. Panasonic działa w ponad 35 krajach Europy i Wspólnoty Niepodległych Państw. Jego europejska siedziba znajduje się w Bracknell (UK), a działy marketingu, sprzedaży i inne ulokowane zostały w niemieckim mieście Wiesbaden. Posiadają w ofercie powietrzne pompy ciepła.
 • Ariston – Ariston to globalna marka mająca swoje korzenie we Włoszech. Posiadają w ofercie powietrzne pompy ciepła.
 • Gazuno – Firma Gazuno powstała w 2013 roku wydzielając się po pięciu latach doświadczeń z Działu Gazowych Pomp Ciepła firmy Flowair. Siedziba firmy mieści się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, gdzie oprócz przestrzeni biurowej, posiada laboratorium z instalacją testową. Posiadają w ofercie absorpcyjne pompy ciepła.
 • Samsung –  Firma Samsung Electronics założona została w koreańskim Suwon w 1969 roku. Firma Samsung pragnie przynosić pozytywne zmiany w społeczności globalnej poprzez ciągłe poszukiwanie przełomowych innowacji i tworzenie wartości. Oferują pompy ciepła powietrze/woda.
 • Hitachi – Marka Hitachi od 60 lat dostarcza wysokiej jakości, wydajne i niezawodne rozwiązania klimatyzacyjne do budynków mieszkalnych, dla sektora handlu i usług oraz przemysłu. Nasze produkty łączą w sobie zaawansowaną technologię i wysoką wydajność. Od grudnia 2015 marka Hitachi jest częścią firmy Johnson Controls. Oferują pompy ciepła powietrzne i gruntowe.
 • Gorenje – Początki firmy sięgają 1950 roku. Dotychczas przedsiębiorstwo opatentowało ponad 150 wynalazków, otrzymało dziesiątki nagród i wyróżnień za innowacyjność na całym świecie. Oferują pompy ciepła powietrze/woda, woda/woda, solanka/woda.
 • Electrolux – produkują Powietrzne pompy ciepła.
 • Balupunkt – Firma działa od 1923 roku. Społeczność Blaupunkt Global Brand to stale rozwijająca się grupa licencjonowanych partnerów biznesowych, zajmująca się sprzedażą urządzeń obejmujących prawie każdą kategorię życia konsumentów na całym świecie. Produkują powietrzne pompy ciepła.
 • Carrier – Dzięki wynalazkowi Willisa Carriera w 1902 r., jakim była nowoczesna klimatyzacja, obecnie firma Carrier jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań grzewczych i chłodniczych.  Firma tworzy innowacyjne produkty i usługi, które przyczyniają się do polepszenia komfortu i wydajności na całym świecie. Posiadają w ofercie powietrzne pompy ciepła.

Zapytaj o pompę ciepła:

Zadzwoń: 507 440 577,

wyślij zapytanie e-mail: damian@instal-energia.pl

lub

odwiedź nas na Instal-energia

pompycieplaczest.pl – portal informacyjny o pompach ciepła.