Producenci

Wiodący producenci pomp ciepła sprzedający swoje urządzenia w Polsce:

 • Viessmann – Firma Viessmann jest wiodącym producentem całych systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych w świecie. Jako przedsiębiorstwo rodzinne, została założona w 1917 r., obecnie firma Viessmann na całym świecie zatrudnia 11 600 pracowników, obroty grupy Viessmann wynoszą 2,2 mld euro. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Buderus – Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, właściciel marki Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie. Dystrybuuje swoje produkty na całym świecie. Marka Buderus oferuje swoim klientom kompleksową ofertę systemów grzewczych o mocy od 2,5 kW do 1,85 MW. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Mitsubishi Elektric – Mitsubishi Electric to jeden z największych producentów, sprzętu elektronicznego oraz elektrycznego, stosowanego w branży energetycznej, automatyce przemysłowej, systemach komunikacyjnych i informacyjnych, urządzeniach elektrycznych oraz domowych. Posiadają w ofercie powietrzne pompy ciepła split i monoblok.
 • Nibe – NIBE Energy Systems jest liderem w sprzedaży urządzeń grzewczych na Skandynawii, w Polsce oraz Czechach. NIBE Industrier AB jest notowana na giełdzie w Sztokholmie od 1997 roku. Firma NIBE-BIAWAR dołączyła do koncernu NIBE w 2000 roku, wprowadzając do swojej oferty odnawialne źródła energii, w tym pompy ciepła NIBE. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Sofath – to pionierska firma w zakresie geotermicznych pomp ciepła oraz lider na tym rynku od roku 1981. Dołączenie do grupy BDR Thermea działającej w sektorze grzewczym w Europie wraz z takimi markami jak De Dietrich, Remeha, BAXI, Ideal Standard czy Chappée, pozwoliło firmie Sofath  na umocnienie swoich środków technicznych oraz możliwości rozwoju. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe bezpośredniego parowania.
 • Hewalex – Firma Hewalex powstała ponad 25 lat temu. Od samego początku priorytetem firmy było zapewnienie wysokiej jakości i sprawności produkowanych urządzeń głównie kolektorów słonecznych, które w pierwszych latach istnienia firmy, niemal w całości trafiały na wymagające rynki Europy Zachodniej. Posiadają w ofercie powietrzne pompy ciepła split.
 • Galmet – to polska firma rodzinna działająca w branży grzewczej od ponad 35 lat. Jest jednym z największych producentów urządzeń grzewczych w Polsce, eksportuje swoje produkty do prawie 30 krajów świata. Firma Galmet jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce, ich centrum technologiczno – produkcyjne zapewnia  jakość i najwyższe standardy. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Junkers – to marka istniejąca już ponad 100-lat. Jest producentem nowoczesnych i energooszczędnych urządzeń przeznaczonych do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej – m.in. kotłów gazowych, przepływowych podgrzewaczy wody, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Wolf – firma istnieje od 1963 roku. W trosce o najwyższą jakość urządzeń, Wolf GmbH jako pierwsze przedsiębiorstwo w Niemczech, wprowadziło w branży, certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Wolf GmbH jest również pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na kotły grzewcze. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Vaillant –  Marka Vaillant na rynku polskim, pojawiła się w latach 90. XX wieku. Jako Grupa Vaillant działa od 1874 r. i po dziś dzień pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym. Oferta marki obejmuje solarne instalacje grzewcze, pompy ciepła, instalacje wentylacyjne dla budynków niskoenergetycznych. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Stiebel Eltron  – Początki firmy sięgają 1924 roku. Stiebel Eltron od 100 lat specjalizuje się w produkcji urządzeń grzewczych. W ofercie firmy znajduje się ponad 2 000 produktów z zakresu energii odnawialnej, dla wody użytkowej, klimatyzacji oraz ogrzewania pomieszczeń. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Alpha Innotec – Początki firmy sięgają 1998 roku. Marka Alpha Innotec, dzięki konsekwentnej polityce rozwoju, innowacjom, rozwiązaniom technicznym a także właściwym reakcjom na sygnały płynące z rynku wyrosła na jednego z wiodących producentów pomp ciepła. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Dimplex – Glen Dimplex istnieje od 1973 roku i obecnie jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. We wszystkich oferowanych systemach grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych, Dimplex wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne. Posiadają w swojej ofercie pompy powietrzne oraz gruntowe.
 • Herz – Firma Herz to jeden z  najważniejszych producentów ekologicznych rozwiązań w zakresie pozyskiwania energii. Od ponad 30 lat Herz Energietechnik dostarcza  nowoczesne, wydajne, tanie w eksploatacji i przyjazne środowisku źródła ciepła. Są to  nowoczesne, bezobsługowe kotły na biomasę oraz  pompy ciepła. Posiadają w swojej ofercie pompy ciepła gruntowe.
 • Panasonic – firma powstała w 1918 roku. Panasonic działa w ponad 35 krajach Europy i Wspólnoty Niepodległych Państw. Jego europejska siedziba znajduje się w Bracknell (UK), a działy marketingu, sprzedaży i inne ulokowane zostały w niemieckim mieście Wiesbaden. Posiadają w ofercie powietrzne pompy ciepła.
 • Ariston – Ariston to globalna marka mająca swoje korzenie we Włoszech. Posiadają w ofercie powietrzne pompy ciepła.
 • Gazuno – Firma Gazuno powstała w 2013 roku wydzielając się po pięciu latach doświadczeń z Działu Gazowych Pomp Ciepła firmy Flowair. Siedziba firmy mieści się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, gdzie oprócz przestrzeni biurowej, posiada laboratorium z instalacją testową. Posiadają w ofercie absorpcyjne pompy ciepła.
 • Carrier – Dzięki wynalazkowi Willisa Carriera w 1902 r., jakim była nowoczesna klimatyzacja, obecnie firma Carrier jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań grzewczych i chłodniczych.  Firma tworzy innowacyjne produkty i usługi, które przyczyniają się do polepszenia komfortu i wydajności na całym świecie. Posiadają w ofercie powietrzne pompy ciepła.

pompycieplaczest.pl – portal informacyjny o pompach ciepła.